Stredná škola - edukačný portál, Ing.Peter Margetín

  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
  • default color
  • red color
  • green color
Edukačný portál

"Čo ťa nezabije to ťa zocelí, múdry človek sa učí z každej prehry, nehanbi sa učiť na chybách vlastných"

Home Joomla Joomla Image, Pagebreak a Read More
Image, Pagebreak a Read More PDF Print E-mail
Written by   

Tieto tri tlačítka sú umiestnené tesne pod editačným oknom v ktorom vytvárate článok, každé tlačidlo má svoju úlohu ktorá nám pomôže vylepšiť náš článok:

Manažér článkov

Image (Obrázok)

Image. Toto tlačítko ponúka jednoduchý spôsob, ako vložiť obrázok do článku. Obrázky môžu byť vložené zo zložky 'images / stories' ale môžu byť tiež aj nahrané. Po kliknutí na Image tlačítko, objaví sa okno, ako je uvedené nižšie:

Manažér článkov

Directory. Aktuálny adresár na hostiteľskom serveri. Jedná sa o 'images / stories' adresár, ktorý je pod domovským adresárom vašej Joomla!.

Up. Prejdite na nadradený adresár. Všimnite si, že najvyšší adresár pre túto funkciu je 'images / stories'. Nemôžete už prejsť do vyššieho adresára.

Insert. Vložte vybraný obrázok. Miesto vloženia bude aktuálna pozícia kurzora. Obrázok sa vám zobrazí vo vnútri editačného okna.

Cancel. Toto tlačítko zavrie okno bez vloženia obrázku.

Thumbnail Browse Area. Obrázok vyberiete kliknutím na jeho miniatúru. Kliknutím na ikonu zložky budete presunutý do pod-adresára.

Image URL. Kliknutím na miniatúru obrázku sa vám zobrazí cesta kde sa nachádza.

Align. Vyberte požadované zarovnanie (vľavo alebo vpravo).

Image Description. Tu vložte popis obrázku.

Image Title. Tu zadajte názov obrázku. Ten sa zobrazí, keď užívateľ pohybuje myšou nad obrázkom.

Caption. Ak zaškrtnete toto políčko, tak sa názov obrázku zobrazí ako text pod obrázkom.

Browse files. Kliknite na toto tlačítko a prejdite na okienko pre nahrávanie súborov z vášho lokálneho počítača. V tomto okne môžete vybrať súbor, ktorý chcete nahrať.

Start Upload. Akonáhle budete mať vybraný súbor, stlačte tlačítko nahrať súbor. Súbor sa začne nahrávať do zložky Joomla! 'images / stories'. Po skončení nahrávania sa vám zobrazí správa s textom 'Completed'. Miniatúra vášho obrázku sa teraz bude zobrazovať medzi ostatnými obrázkami.

Clear Completed. Vymaže správu o ukončení nahrávania.

Pagebreak (Oddeľovač stránok)

Pagebreak. Toto tlačítko vám umožní vložiť oddeľovač stránky do článku. To vám umožní rozdeliť článok na viacej častí (strán), najčastejšie sa to používa pre rozdelenie dlhých článkov. Po kliknutí na toto tlačítko sa vám zobrazia tieto políčka:

Manažér článkov

Page Title. Zadajte názov pre novú stránku (napríklad 'Strana 2').

Table of Contents Alias. Nepovinné pole, zobrazí sa v tabuľke obsahu pre túto stránku. Vo viac-stránkovom článku, Joomla! zobrazí 'tabuľku obsahu' pre stránku, ktorá umožňuje užívateľovi vybrať akékoľvek stránky. Ak necháte toto pole prázdne, bude použitý názov stránky. Ak chcete iný názov v tabuľke obsahu, zadajte ho tu.

Insert Pagebreak. Kliknite na toto tlačidlo pre vloženie oddeľovača stránky. Oddeľovača stránky sa bude v editore zobrazovať ako sivá prerušovaná čiara. Upozorňujeme, že oddeľovača stránky sa nedá upravovať. Ak potrebujete zmeniť pole v oddeľovači stránky, kliknite v článku za oddeľovač stránky a stlačte na klávesnici Backspace. Potom vložte nový oddeľovač stránky s požadovanou informáciou. 

Read more... (Čítať viac...)

 

Read more.... Toto tlačítko vloží 'Read more...' prestávku do článku, to znamená že rozdelí článok na dve časti. Prvú časť tvorí text pred Read more... a druhú časť text za ním. Na prednej stránke sa ukáže prvá časť s odkazom Read more..., na ktorý keď kliknete budete presmerovaný na celý článok, kde bude zobrazená aj druhá časť článku. Read more... sa bude v editore zobrazovať ako červená bodkovaná čiara.

Vpravo dole na lište sa vám zobrazí ikonka serveru WAMP5, po kliknutí na ňu sa vám zobrazí takáto ponuka:

 
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat