Stredná škola - edukačný portál, Ing.Peter Margetín

  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
  • default color
  • red color
  • green color
Edukačný portál

"Čo ťa nezabije to ťa zocelí, múdry človek sa učí z každej prehry, nehanbi sa učiť na chybách vlastných"

Home Grafik digitálnych médií
Grafik digitálnych médií
ADOBE InDesign
Utorok, 12 November 2013 08:37

Adobe InDesign je počítačový program na zalomenie a sadzbu dokumentov od firmy Adobe.
InDesign bol uvedený ako priamy konkurent tradičného programu pre zalomenie QuarkXPress. Spočiatku si ťažšie získaval užívateľov, ktorí už boli navyknutí na ovládanie QuarkXPressu. Verzie CS a CS2 boli predávané aj spolu s programami Photoshop, Illustrator a Acrobat pod spoločným názvom Creative Suite. Užívateľ tak dostane 4 programy za cenu len o niečo vyššiu ako cena samotného QuarkXpressu.z
Read more...
 
Blesk – externý vs. vstavaný
Nedeľa, 17 Jún 2012 16:02

 

Nikto určite nepochybuje, že blesk je veľmi užitočný pomocník so širokými možnosťami použitia. Na druhej strane má blesk veľa špecifík, zanedbaním ktorých nedosiahneme želaný výsledok. Je to hlavne preto, že blesk poskytuje špecifické svetlo, ktoré je ťažko zvládnuteľné aj pre moderné automatiky fotoaparátov.

Read more...
 
Obrázky
Sobota, 10 September 2011 12:06

Pod pojmom grafický formát alebo grafická informácia v počítačovej terminológii rozumieme spôsob a metódu zaznamenania vizuálneho obrazu - grafiky, kresby, fotografie a pod. v digitálnom (binárnom) tvare, teda v tvare ktorý sa dá ďalej spracovávať a uchovávať pomocou výpočtovej techniky.

Read more...
 
Rozdelenie fotoaparátov
Nedeľa, 17 Jún 2012 15:55

 

Na trhu sú v ponuke desiatky, ak nie stovky rôznych modelov fotoaparátov. Rozdeliť ich môžeme do niekoľkých kategórií podľa konštrukcie a funkčnej výbavy.

Read more...
 
World Wide Web Consortium (W3C) - verzie html/xhtml
Utorok, 17 Január 2012 18:41

HTML Hyper Text Markup Langague - je značkovací jazyk pre vytváranie webových stránok a iných informácií zobrazených vo webovom prehliadači (browsery). Koncovka *.html alebo častejšie *.htm. Aj keď sa na web-stánke vyskytujú ďalšie jazyky(PHP, ASP, JavaScript atď.), HTML je vždy základom. Špecifikáciu HTML udržiava World Wide Web Consortium (W3C).

Read more...
 
<< Začiatok < Dozadu 1 2 Dopredu > Koniec >>

Stránka 1 z 2