Stredná škola - edukačný portál, Ing.Peter Margetín

  • Decrease font size
  • Default font size
  • Increase font size
  • default color
  • red color
  • green color
Edukačný portál

"Čo ťa nezabije to ťa zocelí, múdry človek sa učí z každej prehry, nehanbi sa učiť na chybách vlastných"

Home Joomla Joomla
Joomla
Správca šablón PDF Print E-mail
Written by   

Z horného menu správy, zvoľte Rozšírenie -> Správca šablón. Template Manager je miesto, kde môžete priradiť predvolenú šablónu pre svoj web. Odtiaľ ju môžete aj editovať a zobraziť náhľad šablóny. Pri prvej inštalácii Joomla! obsahuje tri šablóny pre stránky a jeden pre správu. Ďalšie šablóny je možné inštalovať ako rozšírenie vyvinuté tretími stranami.

Read more...
 
Editor TinyMCE a JCK Editor PDF Print E-mail
Written by   

Predvolený editor pre písanie článkov v Joomla! je TinyMCE editor.TinyMCE editor je WYSIWYG (What You See Is What You Get) editor, ktorý umožňuje užívateľom obvyklé spracovanie textov pri editácii článkov a ďalšieho obsahu. Trojriadková lišta nástrojov poskytuje rad štandardných editačných príkazov:

Read more...
 
Správca článkov PDF Print E-mail
Written by   

V tejto časti môžete pridávať a upravovať články. Môžete si tiež vybrať sekciu a kategóriu pre článok a nastaviť, či je alebo nie je uverejnený a a či sa bude zobrazovať na titulnej strane. Obsah článku je upravovaný pomocou predvoleného editora TinyMCE.

Read more...
 
Nastavenie modulov PDF Print E-mail
Written by   

Moduly sú veľmi dôležité pri vytváraní stránky v Joomla!. Pomocou modulov si môžete nastaviť rozvrhnutie vašej stránky a tým nastaviť konečný vzhľad.

Read more...
 
Image, Pagebreak a Read More PDF Print E-mail
Written by   

Tieto tri tlačítka sú umiestnené tesne pod editačným oknom v ktorom vytvárate článok, každé tlačidlo má svoju úlohu ktorá nám pomôže vylepšiť náš článok:

Read more...
 
Administrácia Joomla PDF Print E-mail
Written by   

Kontrolný panel umožňuje prístup k mnohým funkciám a vlastnostiam Joomla!. Z kontrolného panela môžete vytvárať a spravovať články, sekcie a kategórie. Okrem toho sú tu ešte funkcie: médiá, menu, jazyk, manažér užívateľov a prístup k vašej globálnej konfigurácii.

Read more...
 
Inštalácia Joomla - wamp PDF Print E-mail
Written by   

Návod ako si nainštalovať redakčný systém Joomla!1.5.X na localhost. Vytvorte si vo svojom root adresári priečinok s názvom joomla. Tento adresár sa nachádza v C:\wamp\www. Inštalačný balíček redakčného systému Joomla!, ktorý si môžete stiahnuť aj tu si rozbaľte do svojho priečinku joomla vo vašom root adresári.

Read more...